Корисні властивості кунжутного масла і його застосування в профілактиці та лікуванні різних захворювань
Кунжутне масло, що володіє широким спектром лікувальної дії (протизапальну, бактерицидну, ранозагоювальну, знеболюючу, імуностимулюючу, протиглисний, послаблюючу, сечогінну властивості) з давніх пір використовується в багатьох країнах світу, не тільки як цінний харчовий продукт, але і як ефективний засіб народної медицини. Зокрема, саме кунжутне масло досить часто згадується в аюрведі (вчення про традиційні методи давньоіндійської медицини) як «зігріваючого», «гаряче і гостре», «гнітюче слизь і вітер», «зміцнює тіло», «виводить отрути і шлаки з організму», «живить серце» і «заспокоює розум» природне засіб від багатьох хвороб.
Користь кунжутного масла для травної системи. Нейтралізує підвищену кислотність шлункового соку, приносить полегшення при кишкових кольках, надає протизапальну, бактерицидну, проносну і глистогінну дію, сприяє усуненню ерозивно-виразкових ушкоджень слизових оболонок шлунково-кишкового тракту (завдяки вхідним до складу «ранозагоювальну» вітамінів А і Е, сквалену, фосфоліпідів) кунжутне масло може знаходити застосування в профілактиці і комплексному лікуванні закрепів, гастриту з підвищеною кислотністю, гастродуоденіту, виразки шлунка і дванадцятипалої кишки, коліту, ентероколіту, захворювань підшлункової залози, гельмінтозів. Завдяки високому вмісту фосфоліпідів і фітостеролів, що стимулюють процес жовчоутворення і жовчовиділення, відновлюють нормальну структуру печінки, кунжутне масло можна також вводити у раціон харчування для профілактики жовчнокам'яної хвороби і використовувати у комплексній терапії таких захворювань як жирова дистрофія печінки, дискінезія жовчовивідних шляхів, гепатит.
Кунжутна олія – для здоров'я серця і судин. У кунжутній олії міститься комплекс речовин, живлять і зміцнюють серцевий м'яз, підвищують еластичність і міцність стінок кровоносних судин, знижують рівень в крові «поганого» холестерину, що попереджають утворення холестеринових бляшок в судинах, що нормалізують рівень артеріального тиску (серед таких речовин - вітамін Е, вітамін С, Омега-6 і Омега-9 кислоти, магній, калій, марганець, залізо, кальцій, фітостероли, фосфоліпіди, сквален, сезамін). У зв'язку з цим введення в щоденний раціон кунжутного масла – це ефективна профілактика і корисний компонент комплексного лікування таких захворювань як атеросклероз, гіпертонія, ішемічна хвороба серця, аритмія, тахікардія, інфаркт, інсульт. Регулярне вживання кунжутної олії, що сприяє підвищенню вмісту в крові тромбоцитів, крім того, особливо корисно людям, страждаючим такими захворюваннями як геморагічні діатези, гемофілія, хвороба Верльгофа, есенціальна тромбоцитопенія, тромбоцитопенічна пурпура.
Кунжутне масло – корисний продукт для людей розумової праці. Кунжутна олія багата речовинами, необхідними для повноцінного функціонування нервової системи, і зокрема, - для нормальної і злагодженої діяльності головного мозку (до таких речовин відносяться фосфоліпіди, незамінні амінокислоти, цинк, фосфор, вітаміни групи B). Тому даний рослинний продукт, що володіє високою харчовою та енергетичною цінністю, корисно використовувати у щоденному раціоні харчування при інтенсивних розумових навантаженнях, частих стресах, погіршення пам'яті, розлад уваги. Регулярне вживання в їжу кунжутної олії, багатої олеїнової кислотою Омега-9, є ефективною профілактикою таких серйозних захворювань, як розсіяний склероз і хвороба Альцгеймера.
Седативні та антидепрессантные властивості кунжутного масла. Завдяки високому вмісту магнію, вітамінів групи B, поліненасичених кислот і антиоксиданту сезамолина кунжутне масло відмінно заспокоює нервову систему, захищаючи її від негативного впливу психоемоційних стресів. Регулярне вживання в їжу кунжутного масла сприяє усуненню безсоння, апатії, депресії, підвищеної дратівливості і втоми. Масаж із застосуванням кунжутного масла сприяє приємному розслабленню напружених м'язів обличчя і тіла.
Користь кунжутного масла для жіночого здоров'я. Кунжутне масло оптимально збалансоване за вмістом речовин, які благотворно впливають на функції ендокринної і жіночої статевої системи (серед них – Омега-6 і Омега-9 кислоти, фітостероли, які мають естрогеноподібною дією, вітамін Е, сквален, цинк, вітаміни групи B, фосфоліпіди). Тому регулярне вживання кунжутного масла може принести відчутну користь жінкам, що зазнають фізіологічний та психоемоційний дискомфорт в передменструальний або клімактеричний період. А крім того, кунжутне масло, багате вітаміном Е, необхідним для правильного ембріонального розвитку і повноцінної лактації, може по праву зайняти гідне місце в щоденному раціоні вагітної або годуючої жінки.
Введення в щоденний раціон харчування кунжутного масла також принесе відчутну користь при:
♦ Цукровому діабеті та ожирінні (кунжутне масло, що містить у своєму складі ряд речовин, що беруть участь у синтезі підшлунковою залозою інсуліну (сезамін, марганець, магній, цинк, олеїнова кислота Омега-9 і ін), нормалізує обмін речовин, сприяючи ефективному «спалюванню» жирових відкладень при надмірній вазі).
♦ Захворюваннях кісток, суглобів, зубів (володіє бактерицидними і протизапальними властивостями, багату кальцієм, кремнієм, фосфором, магнієм, вітаміном С, необхідними для правильного розвитку, функціонування і відновлення хрящової, кісткової та дентальної тканини, кунжутне масло може знаходити успішне застосування в профілактиці і комплексному лікуванні різних травм кістково-м'язової системи, остепороз, остеохондрозу, подагри, артриту, артрозу, ревматоїдного артриту, карієсу, пародонтозу, пародонтиту).
♦ Анемії (кунжутна олія запобігає розвиток недокрів'я, оскільки багато речовинами, які беруть участь у процесі кровотворення - залізом, марганцем, магнієм, міддю, цинком, фосфоліпідами,)
♦ Захворюваннях органів дихання (кунжутне масло – ефективний засіб народної медицини для усунення сухості слизової оболонки носа, а також комплексного лікування ЛОР-захворювань, запалення легенів, бронхіальної астми, сухого кашлю).
♦ Захворюваннях органів сечовивідної системи (надає бактерицидну, протизапальну та сечогінну дію кунжутна олія дуже корисно вводити в раціон харчування при таких захворюваннях, як сечокам'яна хвороба, нефрит, пієлонефрит, цистит, уретрит).
♦ Захворюваннях органів зору (в кунжутній олії високо вміст вітамінів А і С, вітамінів групи B, цинку, кальцію, магнію, марганцю - речовин, що сприяють поліпшенню роботи органів зору. Детальніше про вплив цих речовин на функціональний стан зорового апарату ви можете дізнатися зі статті «Бальзам для очей «Чорниця-око Дракона»).
♦ Захворюваннях чоловічої статевої сфери (кунжутна олія містить в собі комплекс речовин (вітамін Е, вітамін А, цинк, магній, сквален, фітостероли), поліпшують ерекцію, процес сперматогенезу і благотворно впливають на роботу передміхурової залози).
Регулярне вживання в їжу кунжутного масла, що володіє потужними антиоксидантними та імуностимулюючими властивостями є відмінною профілактикою різних онкологічних захворювань.
Кунжутне масло також може успішно застосовуватися в якості складового компонента спортивного харчування (цей рослинний продукт, що сприяє нарощуванню м'язової маси, часто використовують у своєму щоденному раціоні бодібілдери).
Застосування кунжутного масла в косметології і дерматології
Має бактерицидну, ранозагоювальну, протизапальну, антигрибкові, імуностимулюючу властивостями, що сприяє поліпшенню стану шкірного покриву, кунжутна олія є широко поширеним в народній медицині засобом для комплексного лікування дерматологічних захворювань та ушкоджень шкіри (рани, опіки, екзема, псоріаз, мікози, та ін).
♦Глибоко проникаючи в шкіру, кунжутна олія сприяє її активному живленню, зволоженню і пом'якшенню (міститься в цьому маслі вітамін Е відмінно зволожує шкіру, а входить до складу кунжутного масла сквален стимулює кисневий обмін і кровообіг в шкірі)
♦Біохімічні компоненти кунжутного масла, що сприяють природному синтезу колагену (протеїни, кремній, вітамін С), надають шкірі пружність і еластичність
♦Кунжутна олія сприяє підтримці в нормі водного-ліпідного балансу шкіри і відновлення захисних функцій епідермісу
♦Кунжутне масло відмінно очищає поверхню шкіри від відмерлих клітин, бруду і різних шкідливих речовин і сприяє швидкій регенерації шкірного покриву
♦Володіє протизапальними і бактерицидними властивостями, є відмінним джерелом необхідного шкірі цинку, кунжутне масло особливо корисно при вугрової висипки, а також різних подразненнях шкіри, що супроводжуються її почервонінням, лущенням або запаленням
♦Багате антиоксидантами кунжутна олія запобігає передчасному старінню шкіри, у т. ч. пов'язане з надмірним впливом сонячних променів або гормональними порушеннями (кунжутна олія містить в своєму складі антиоксидант сезамол, інтенсивно поглинає ультрафіолетове випромінювання, а також речовини, що сприяють нормалізації гормонального балансу – фітостероли, фосфоліпіди, Омега - 6 і Омега-9 кислоти, вітамін Е, вітаміни групи B, цинк).